הזרקה של חומצה היאלורונית: נפח ומראה צעיר של העור

הזרקה של חומצה היאלורונית נפח ומראה צעיר של העור

חומצה היאלורונית היא חומר שמיוצר בגוף שלנו באופן טבעי לחלוטין על מנת לשקם ולתת נפח באזורים שונים. עם זאת, בצורתה הטבעית, חומצה היאלורונית מתפרקת במהירות רבה ולכן איננה מתאימה כמו שהיא לשמש כחומר מילוי לטווח ארוך; אך ניתן בתהליכי מעבדה פשוטים יחסית לגרום לה להתפרק לאט יותר. כך, כאשר היא מוזרקת אל מתחת לעור, היא יוצרת נפח ומראה צעיר למשך זמן רב. בנוסף היא מעשירה את העור בלחות ומשפרת את ההתחדשות של התאים.

נפח ומראה צעיר למשך זמן רב, מעשירה את העור בלחות ומשפרת את התחדשות תאי העור

שימוש בחומצה היאלורונית נעשה לרוב כדי לטפל באזורים שבמהלך הזמן איבדו נפח באופן טבעי: קמטים בעור הפנים, תיקוני אסימטריה, צלקות שקועות, עיבוי שפתיים וכיו"ב. גמישותה הרבה אף מאפשרת לעצב ולפסל את הפנים, למשל במסגרת טיפולי פיסול אף, עיצוב סנטר וכדומה. 

סיבוכים של טיפול בחומצה היאלורונית נחשבים נדירים, וגם אם נוצר זיהום קל או סיבוך אחר, הם בדרך כלל חולפים מעצמם לאחר זמן קצר. התוצאות ניכרות לעין בתוך זמן קצר ומחזיקות מעמד כמספר חודשים. לאחר מכן ניתן לחזור על הטיפול פעם נוספת.

כאמור, היתרון הגדול של השימוש בחומצה יכול להיות גם חיסרון: ההשפעה נמשכת ברוב המקרים חודשים ספורים עד שנים בודדות בלבד. לכן יש לחזור על הטיפול מעת לעת כדי לשמר את תוצאותיו.

תחומי מומחיות וטיפולים נוספים

צוות הרופאים המומחים של קשת רפואה

כירורג פלסטי בכיר לניתוחים אסתטיים, ניתוחי מוהס (MOHS), במרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים ובהרצליה מדיקל סנטר HMC
מומחית לדרמטולוגיה - רופאת עור ומין פרטית - טיפול במחלות העור השונות על כל שלביהן ילדים ומבוגרים
מומחית בכירורגיה פלסטית בהדסה ומנתחת פלסטית ניתוחים משחזרים ואסתטיים
מומחה להרמת עפעפיים, אסתטיקה וגידולי עיניים
התחל שיחה
הי 👋
מעוניין לקבל פרטים?