ביו סטימולטורים – טיפולים חדשניים לעור הפנים והצוואר

ביו סטימולטורים – טיפולים חדשניים לעור הפנים והצוואר

ביו סטימולטורים הם חומרים שניתן להזריק אל מתחת לעור במטרה לעודד צמיחת סיבי קולגן ואלסטין. כך מראה העור מתחדש ומתרענן באופן טבעי, ונראה צעיר ומלא חיים.

בניגוד לחומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית, שמטרתם העיקרית היא להעניק נפח – ביוסטימולטורים מעודדים את העור לייצר את הנפח בעצמו, באופן טבעי. זו גם הסיבה העיקרית לכך שההשפעות של הזרקת חומרי מילוי ניכרות לעין באופן כמעט מיידי, לעומת שימוש בביוסטימולטורים שתוצאותיו המלאות ניכרות רק לאחר מספר שבועות. טיפול בביוסטימולטורים מתאים למטופלות ומטופלים בעלי נפח פנים דל ועור רפוי שאיבד מחיוניותו, שחומרי מילוי אחרים עלולים להכביד על עורם. 

ומה לגבי תופעות לוואי או סיבוכים של שימוש בביוסטימולטורים? יש מעטות הנובעות מעצם ההזרקה, כגון נפיחויות מקומיות, אדמומיות או שטפי דם קלים, אך הן חולפות מעצמן בתוך מספר ימים. תופעות חמורות יותר כגון זיהום, דלקת או נמק, מתרחשות במקרים נדירים ביותר וגם בהן ניתן לטפל. 

במרכז לאסתטיקה במבשרת ציון נעשה שימוש במספר סוגי ביוסטימולטורים. הנפוצים שביניהם:

רדיאס (Radiesse) 

רדיאס הוא ביוסטימולטור המבוסס על סידן. בדומה לחומצה היאלורונית, הוא נמצא בגוף באופן טבעי ולכן ניתן להשתמש בו ללא חשש מדחייה. רדיאס משמש למילוי קמטים ונפחים, הדגשת קו לסת ועצמות לחיים – אך בדרך כלל פחות יתאים לטיפולים באזורי העיניים או השפתיים. 

טיפול ברדיאס מתבצע באמצעות הזרקות אל מתחת לעור, וכבר מיד לאחר הטיפול ניתן להבחין בשיפור ראשוני במראה העור. עם זאת, את ההשפעה המלאה של החומר על מראה הפנים ומגע העור ניתן יהיה לראות רק לאחר שלושה עד ארבעה שבועות. השפעת הטיפול ברדיאס נמשכת כשנה בממוצע, בתלות במאפיינים האישיים של כל מטופל ומטופלת. 

סקולפטרה (Sculptra)

סקולפלטרה היא ביוסטימולטור המבוסס על חומצה פולילקטית. מזריקים אותה באמצעות קנולה אל מרכז הפנים, אזור המחשוף, הצוואר, הבטן או גב הידיים, והיא מעודדת את הגוף לייצר קולגן ואלסטין.

התוצאות מתחילות להיראות לעין באופן איטי יחסית לביוסטימולטורים אחרים: לאחר כחודש עד שלושה חודשים; אך הן מחזיקות מעמד למשך תקופה ארוכה באופן משמעותי יחסית לחומרים אחרים: שנתיים ומעלה! ולאחר מכן ניתן כמובן לחזור על הטיפול במידת הצורך. 

פרופילו (Prophilo)

פרופילו הוא ביוסטימולטור המבוסס על חומצה היאלורונית, אם כי שונה במקצת מזו שנחשבת חומר מילוי בפני עצמו. בדרך כלל נעשה שימוש בפרופילו על מנת לשפר את איכות העור וגמישותו, והוא משמש לטיפולי הזרקות באזורי העיניים, סביב הפה, בצוואר, בידיים ובזרועות. 

גם טיפול בפרופילו מתבצע על ידי הזרקות, אך השיפור במראה איננו מיידי. רק לאחר כשבועיים ניתן להתחיל לראות את השיפור במראה ובמגע של העור, ורופאים רבים ממליצים לבצע טיפול פרופילו נוסף כחודש לאחר הטיפול הראשון, על מנת לשמור את התוצאות לזמן רב יותר.

תחומי מומחיות וטיפולים נוספים

צוות הרופאים המומחים של קשת רפואה

כירורג פלסטי בכיר לניתוחים אסתטיים, ניתוחי מוהס (MOHS), במרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים ובהרצליה מדיקל סנטר HMC
מומחית לדרמטולוגיה - רופאת עור ומין פרטית - טיפול במחלות העור השונות על כל שלביהן ילדים ומבוגרים
מומחית בכירורגיה פלסטית בהדסה ומנתחת פלסטית ניתוחים משחזרים ואסתטיים
מומחה להרמת עפעפיים, אסתטיקה וגידולי עיניים
התחל שיחה
הי 👋
מעוניין לקבל פרטים?