בוטוקס: תוצאות שיפתיעו אותך – מראה טבעי וצעיר

בוטוקס (קיצור של 'בוטוליניום טוקסין') הוא חלבון המרפה את השריר שאליו הוא מוזרק. תכונה זו הופכת אותו לטיפול יעיל באזורי הפנים שבהם נוצרים קמטים כתוצאה מפעולת שרירים: קמטי חיוך שבצידי העיניים, קמטי דאגה במצח או קמטי זעף בין הגבות. בנוסף הוא חומר יעיל לביצוע תיקוני א-סימטריה באזורים אחרים בפנים, כגון בגבות או בצוואר.

התדמית השלילית של בוטוקס

קיימת בציבור תדמית שלילית לפיה הבוטוקס הוא חומר רעיל לגוף, ויש הטוענים שהזרקתו יוצרת פרצוף קפוא או מופתע. למעשה, הבוטוקס הוא אמנם רעלן אך הוא מוזרק לגוף במינונים קטנים ביותר שאינם מסוכנים כלל, מלבד לנשים בהריון. בשנים האחרונות טופלו בבוטוקס אלפי נשים וגברים בישראל, והרבה יותר בעולם כולו, וכן פורסמו מחקרים רבים המגבים את בטיחות השימוש בחומר. גם מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר שימוש בבוטוקס למטרות קוסמטיות ורפואיות. 

כלי יעיל לריענון והצערת מראה הפנים, והעלאת הביטחון העצמי

ובאשר לדעה הרווחת כאילו הזרקת בוטוקס יוצרת פרצוף "מופתע תמידית" – זה עלול לקרות רק אם השימוש בו נעשה על ידי אדם שאינו מוסמך ואינו מיומן. לעומת זאת בידיים הנכונות של רופא מקצועי ומנוסה, מדובר בכלי יעיל לריענון והצערת מראה הפנים, כמו גם להעלאת הביטחון העצמי. 

בוטוקס הוא גם טיפול נגד הזעת יתר

בוטוקס אמנם ידוע ביותר בהקשר האסתטי של החלקת העור, אבל ניתן לעשות בו שימוש גם בתור טיפול נגד הזעת יתר. מדובר בתופעה שבדרך כלל מתחילה בגיל ההתבגרות: בלוטות הזיעה מתחילות מפרישות הרבה יותר זיעה מן הנדרש בבתי השחי, בכפות הידיים, בכפות הרגליים ולעיתים באזורים אחרים בגוף. התופעה אף מחמירה במצבים מסוימים, כמו במקרים של התרגשות עזה. ואם תכשירים ודיאודורנטים לא עוזרים, אפשר לנסות להשתמש בבוטוקס. 

הזרקת כמות מדויקת של בוטוקס לאזור בלוטות הזיעה גורמת להפחתה משמעותית בפעילותן. הטיפול נמשך מספר דקות וכולל אלחוש מקומי על מנת להקטין למינימום את אי הנעימות הכרוכה בהזרקות. מבחינת תופעות לוואי או סיבוכים – הם נדירים ביותר ורובם, אם יתרחשו, יחלפו מעצמם. 

תוצאות מהירות

התוצאות ניכרות במהירות: בתוך כשבוע או שבועיים הזעת היתר מצטמצמת מאוד, עד כדי ירידה של 90% בכמויות הזיעה. עם זאת, בחלוף מספר חודשים הבוטוקס מתפרק בגוף ופעילותן של בלוטות הזיעה חוזרת להיות כשהייתה. וכך, אם מורגש שתופעת הזעת היתר חזרה לרמתה הקודמת, ניתן לחזור על הטיפול פעם נוספת. 

תחומי מומחיות וטיפולים נוספים

צוות הרופאים המומחים של קשת רפואה

כירורג פלסטי בכיר לניתוחים אסתטיים, ניתוחי מוהס (MOHS) בהרצליה מדיקל סנטר HMC
מומחית לדרמטולוגיה - רופאת עור ומין פרטית - טיפולים אסתטיים ומחלות עור
מומחית בכירורגיה פלסטית בהדסה ומנתחת פלסטית ניתוחים משחזרים ואסתטיים
מומחה להרמת עפעפיים, אסתטיקה וגידולי עיניים
התחל שיחה
הי 👋
מעוניין לקבל פרטים?